Ogrzewanie powietrzne - trochę teorii

Jakie sprzęty oferujemy i jakie są najczesciej wybierane przez naszych klientów

Ogrzewanie powietrzne


Możemy dokonać podziału tych urządzeń ze względu na napięcie (12V lub 24V) i ich moc wyrażoną w kW. Agregaty 2kW zamontujemy w kabinie kierowcy tira, również możemy zrobić rozprowazdzenie do kabiny sypialnianej (kurnika). Taka moc ogrzewania do tej kubatury będzie wystarczająca. Jeśli będziemy chcieli ogrzać małego busa tu będzie już potrzebne ogrzewanie przynajmniej 4kW. Na dobrór mocy oprócz kubatury będziemy brać pod uwagę izolacje w pojeździe.

Marki urządzeń


Oczywiście dla klienta mozemy ściągnąć każde urządzenie, natomiast polecamy te, które mamy sprawdzone i wiemy, że nasi klienci są zadowoleni.

Przeważnei montujemy urządzenia grzewcze firm:
Webasto, Eberspacher, Heater Plus.
W ostanich latach ta ostatnia firma cieszy się u nas największym powodzeniam. Czemu? Cena do jakości produktu. Więcej na stronie producenta przecztasz tutaj.

Kupując ogrzewanie powietrzne


Obecnie na rynku można spotkać się z następującymi markami ogrzewań: Webasto, Eberspacher, Heater Plus oraz tak zwane no name, czyli produkty nie posiadające marki, w przypadku tych może być problem z gwarancją producenta i dostępnoscią części zamiennych, dlatego do takich wynalazków nie zachecamy klienta.

Na cenę ogrzewania składa się agregat grzewczy, włącznik (w pojeździe lub np. w formie pilota działającego na odległość), zestaw montażowy podstawowy, jeżeli potrzebujemy dodatkowe rozprowadzenia to koszt nieznacznie się podnosi o cenę rur rozprowadzających i kratek wylotowych.

Więcej o ogrzewaniach niezależnych możesz przeczytac na naszym BLOGu, wystarczy kliknąc tutaj, Zapraszamy